Автовокзал Краків

Dworzec MDA w Krakowie / Автовокзал Краків

Dworzec MDA w Krakowie (Автовокзал Краків) – автовокзал, розташований у Кракові на вул. Bosacka 18, неподалік залізничного вокзалу в Кракові.
Автовокзал має 39 платформ (37 для посадки, 2 для висадки пасажирів) на дворівневій конструкції, з незалежними входами, та будівлю, що становить споруди станції. Головний вхід до будівлі вокзалу – з вулиці Босацької.
З автовокзалу в Кракові відправляються місцеві, регіональні та міжнародні автобусні рейси.

Автовокзал працює з 6-00 до 22-00.

Для отримання інформації щодо національних маршрутів, зв’яжіться за телефоном 0 703 40 33 40. Вартість дзвінка становить 2,10 PLN за кожну хвилину з’єднання, яка становить 2,56 PLN. Інформаційна лінія доступна 24 години на добу.

Історія автовокзалу в Кракові

У 1945 році в Воєводському управлінні автомобільного транспорту в Кракові створюється філія підприємства PKS під назвою «Державні автомобільні перевезення, філія в Кракові» (Państwowa Komunikacja Samochodowa Oddział w Krakowie). У 1946 році, після отримання будівлі довоєнного автовокзалу, розташованого в Кракові на пл. Св. Духа, Краківська філія PKS отримала постійне місцезнаходження. Тут відправлялися і прибували регулярні автобусні маршрути. Філія PKS в Кракові з 1947 року до 1952 року керувала автобусними станціями в Кракові, Тарнові, Закопане, Новий Сонч, Жешуві, Кєльцах, Пшемишлі і Кросно.

В результаті зміни державного устрою державне підприємство PKS було розділене на 176 підприємств. Частина суб’єктів була ліквідована, піддалася консолідації, була передана місцевим органам влади або приватизована.

У 1999 році була створена компанія АТ «Організація автомобільних перевезень в Кракові» (Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Krakowie S.A.), єдиним акціонером якої було Державне казначейство. З 2008 року мажоритарним акціонером компанії стало Малопольське воєводство. 1 травня 2012 року АТ «Державні автомобільні перевезення в Кракові» продала транспортний парк компанії АТ «Організація автомобільних перевезень та експедиторських послуг Освенцим» (Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Spedycji Oświęcim S.A.)

Для покращення транспортного сполучення був створений Краківський транспортний вузол, до складу якого входять:
Цетральний залізничний вокзал Кракова (Kraków Główny), автовокзал Краків, вулиця Віта Ствоша, дорожній тунель під Головним вокзалом PKP, тунель швидкісного трамвая.
В кінці 2005 року в експлуатацію було здано сучасний, дворівневий автовокзал разом з офісною будівлею, розташований в Кракові на вулиці Босацький, 18. Власник якого – ТОВ «Регіональний автовокзал в Кракові» постійно розвивається, здійснюючи операційну діяльність вокзалу. У 2012 році компанія придбала право на безстрокове користування автовокзалом в Новий Сонч. Почався новий етап розвитку в області управління автовокзалами в регіоні.